11:23
Bijušo drošībnieku Gulbi patur apcietinājumā
Bijušā Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta virsnieka Edgara Gulbja drošības līdzeklis netiks mainīts un viņš paliks apcietinājumā, trešdien nolēma Rīgas apgabaltiesa.

Lai gan sūdzību par Vidzemes priekšpilsētas tiesas 23.maija lēmumu, ar kuru tika atstāts negrozīts Gulbim iepriekš piemērotais apcietinājums, apgabaltiesa skatīja jau vakar, lēmuma pieņemšanu tā atlika līdz šodienai.

Gulbja advokāts Kārlis Paleps žurnālistiem uzsvēra, ka viņa aizstāvamais paturēts apcietinājumā, kaut arī apsūdzētāju argumenti joprojām paliekot nemainīgi un nekādi jauni argumenti netiekot sniegti.

Advokāts arī apgalvoja, ka pret Gulbi tiekot veiktas neatļautas darbības, jo bez advokāta klātbūtnes pie viņa regulāri ierodoties policijas darbinieks un cenšoties "uzspiest savu pozīciju". Pēdējo reiz tas noticis pagājušo piektdien, kad pēc advokāta aiziešanas pie Gulbja esot ieradies kāds policijas darbinieks.

Gulbja aizstāvji jau esot vērsušies ar iesniegumiem Tiesībsarga birojā un pie uzraugošā prokurora.

Kā ziņots, Gulbis apcietinājumā atrodas kopš 2007.gada 28.septembra, kad tiesa viņu apcietināja uz aizdomu pamata par krāpšanu, bet vēlāk krāpšanas vietā viņam tika inkriminēta kukuļdošanas uzkūdīšana. Pēc tam šim kriminālprocesam laika gaitā tika pievienoti vēl vismaz seši noziedzīgi nodarījumi - gan saistībā ar nepatiesiem izglītības dokumentiem, gan Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča automašīnas spridzināšanu, iepriekš pastāstīja Gulbja advokāts Kārlis Paleps.

Drošībniekam inkriminētās noziedzīgās darbības vairojas "kā sēnes pēc lietus", pēc kādas no tiesas sēdēm, kurās tika lemts par Gulbja drošības līdzekli, sacīja viņa advokāts.

Patlaban apcietinātais Gulbis, kurš 2007.gada septembra beigās mīklainos apstākļos uz Salu tilta izkļuva no konvoja automašīnas un nonāca Daugavā, krāpnieciskās darbības esot sācis jau pusaudža gados, bijis notiesāts par dzīvokļu zādzībām un ir viltojis savas biogrāfijas datus - viņam nav pat vidējās izglītības un viņš pretēji paša un tuvinieku apgalvojumiem nekad nav dienējis padomju armijā, iepriekš paziņoja policijas amatpersonas.

Šā gada marta sākumā Gulbis tika pirms laika atvaļināts no dienesta Nacionālajos bruņotajos spēkos, jo pret viņu ierosinātajā dienesta izmeklēšanā tika konstatēti vairāki pārkāpumi. Vēl dienesta laikā Gulbis ticis raksturots kā priekšzīmīgs karavīrs.

LETA
Pa tematu:

Безопасность частной жизни и бизнеса


Охрана


Безопасность детей


Внимание! Педофилы!


Анекдоты про Шерлока Холмса

Категория: Kriminālziņas | Просмотров: 1347 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar


Самые популярные публикации, кликай!

Главная страница

Интересное в ОК

Интересное в Facebook

Интересное ВКонтакте

Интересное в Twitter

Интересное в Pinterest

Интересное в Youtube

Интересное в Draugiem

Интересное в Telegram


Криминальное видео

Сайт управляется системой uCoz